Meni Zapri

Izvršni odbor se je sestal na daljavo

Zaradi pandemije Covida-19 je tudi naše društvo od marca dalje bilo prisiljeno prekiniti številne že načrtovane aktivnosti in prestaviti ali odpovedati več študijskih poti po Sloveniji. Bili smo aktivni, kolikor so dopuščale razmere, tako smo se pridružili akciji Moja Slovenija s probono članki naših članov v Slovenskih novicah. Avgusta smo uspeli na Ptuju odkriti spominsko ploščo doajenu slovenskega turističnega novinarstva Milenku Šobru, v zadnjem obdobju pa na virtualnih Dnevih slovenskega turizma razglasiti dobitnika Kristalnega Triglava, najvišjega priznanja našega društva za dosežke na področju turizma. Dobitniku – združenju Gourmet over Mura bomo skulpturo Kristalni Triglav, pobudniku tega prekmurskega združenja Janku Kodili in drugim sodelujočim v združenju, bomo skulpturo Kristalni Triglav predali osebno, ko bodo razmere dopuščale.

Svoje aktivnosti je seveda tudi društvo v tem času bilo prisiljeno prilagoditi razmeram in ukrepom za preprečevanje širjenja koronavirusa in namesto srečanj v živo smo medsebojno komuniciranje bili priseljeni prenesti v virtualni svet. Izvršni odbor društva je izpeljal prvi sestanek na daljavo prek video srečanja. Njegova rdeča nit je bila ugotovitev, da moramo prav v najhujši krizi, v kateri se je znašel svetovni in slovenski turizem, naprej novinarsko spremljati to pomembno gospodarsko dejavnost, poročati o težavah, s katerimi se soočajo različni segmenti turističnega gospodarstva in podpirati ponovni zagon turizma, ki bo, kot že zdaj kaže, vendarle drugačen, kot je bil do zdaj.